Sokak szerint taktikázott a házigazda az utolsó csoportmeccsen, hogy Moszkvában léphessen pályára a nyolcaddöntőben. Ellenfélválasztás terén ki tudja, hogy jobban jártak volna-e Portugáliával, mindenesetre a spanyol csapat is hasonlóan nehéz kaliber lesz.

Könnyű volt a csoport

Az oroszok 4-2-3-1-es játékrendszerében az első két meccsen szinte minden tökéletesen működött. Ez a taktika alapvetően nem a labdabirtoklásról szól, azt el is vesztették mindkét esetben, de a támadási hatékonyság, középpályás szűrés és a védelem is jól működött. Így például nem derült fény arra, hogy Igor Akinfeev borzalmasan rossz kapus. Az ellenfelek gyengesége miatt működhetett ennyire jól az orosz csapat? Jogosan merül fel a kérdés, mert Uruguay ellen már a korábban megszokott, erőtlen, gyenge orosz válogatottat láthattuk. Az addig remeklő Gazinskiy, Zobnin nem látta el középpályás védő feladatát jól, Dzyuba és Cheryshev alig mutatott valamit támadásban, utóbbi öngóllal iratkozott fel az eredményjelzőre.

Orosz jány szurkol. Fotó: A.RICARDO / shutterstock.com

Lassan süllyedő spanyol hajó

A világbajnokságot felvezető szenzációként, két nappal az első meccsük előtt döntöttek úgy a spanyolok, hogy elküldik Julen Lopeteguit. A portugálok ellen voltak ígéretes dolgok a csapatban, amik még vélhetően Lopetegui munkáját dicsérik, de aztán szépen lassan visszaestek Fernando Hierróval. A selejtezők 10 mérkőzése alatt összesen 3-szor mattolták őket, most a vébén már 5 kapott góljuk van. Nem csak védekezésben lehet érezni a gyengébb teljesítményt, hanem támadásban is, ahol a selejtezők friss, harcos letámadása és gyors akcióépítései eltűnőben vannak, és újra csak labdát járatnak. Marokkó ellen például 678 pontos átadásuk volt, miközben a már kiesett ellenfél 189 passzával ugyannyi gólt szerzett a 2:2-re végződő találkozón.

Fogadnál, de nem tudod hogyan? Gyors útmutató ITT!

Tiszta körülmények között

Az Egyesült Államok ki sem jutott, Németország pedig már a csoportkörben búcsúzott, emiatt felerősödtek az összeesküvés-elméletek, miszerint Putyin megvette a világbajnokságot. Ha nincs így, mindkét csapat szerezhet gólt. Az oroszok 4-2-3-1-es rendszere amikor működött, pont jó lett volna a sokat birtokló, passzolgató spanyolok ellen. Ha lövési hatékonyságban visszatalálnak az első két meccshez, ahol 10 kaput eltalálóból lett 8 góljuk, akkor a spanyol kaput is bevehetik. De Gea nincs élete formájában, ahogy Akinfeev sem. Az orosz hálóőr annyira bizonytalannak tűnik, hogy ha ezt a nyolcaddöntőt lehozza kapott gól nélkül, tutira mondhatjuk: csalás van a háttérben.

David de Gea. Fotó: MTI/EPA/Mohamed Messzara

Diego Costa nem fog ízleni

Három gólt kapott az orosz csapat Urugay ellen, ebből egyet saját játékosuk szerzett, kettőt pedig az uru csatárok. Erőszakos, igazi gólvágók, Suárez és Cavani. Egyenlő létszám mellett is alig tudták tartani őket az orosz belső védők. Ha ezt a két támadót összeadjuk, akkor megkapjuk Diego Costát, az egyetlen igazi spanyol csatárt. Az ő találata Oroszország ellen 2.38-ért játszható. Az előbb említett Akinfeev bizonytalanság miatt én két középpályáson is erősen gondolkodom. Az egész spanyol csapat leggyakrabban lövő játékosa David Silva és Isco. Ketten együtt már 17-szer próbálkoztak gólszerzéssel, hétszer a 16-oson kívülről.

Spanyolország nyerhet, de ki tudja

A selejtezők alatt ilyen csapatokat, mint az orosz, magabiztosan vertek a spanyolok. Úgy tűnik viszont, hogy a házigazda játékosai felpörögtek a vébére, miközben a hispánok épp visszaesőben vannak. Nálam még így is Spanyolország nyer (1.60), de elbizonytalanítanak a videobírós csalások, illetve az sem hangzik túl jól, hogy a gyenge Dél-Korea ellen a németek még a kaput is alig találták el. Ezeket nem lehet előre kiszámolni, de valós erők alapján az orosz kaland most véget ér.

Fogadj az Unibeten erre a mérkőzésre, ahol a találkozó után akár 450.000 forintot is nyerhetsz sorsolás által! További részletek

 
 

3 HOZZÁSZÓLÁS

Comments are closed.