Kezdőlap Elemzések Kevés gólos volt a nyitómeccsek többsége

Kevés gólos volt a nyitómeccsek többsége

645
1

A múlt alapján nem lesz izgalmas Oroszország és Szaúd-Arábia összecsapása.

Hivatalosan 1966 óta rendeznek nyitómeccset a világbajnokságokon, és hosszú ideig még gólt sem szereztek az elsőnek pályára lépő válogatottak. Négy 0:0-s eredményt követően Erwin Vandenbergh lövése törte meg a gólcsendet 1982-ben Barcelonában.

Erwin Vandenberg gólja az 1982-es nyitómeccsen

1998-ig minden 2.5 over fogadás vesztesnek bizonyult, aztán a brazilok és skótok révén az addigi leggólgazdagabb első meccset láthatták a Stade de France nézői. A kevés izgalmat hozó nyitányok sora 2002-ben zárult le, Szenegál 1:0-s győzelmével. Azóta viszont nem a jól működő védelmek alakítják a történelmet, 2006-ban például hatszor is zörrent a háló.

13 nyitómeccsből 10-szer volt 2.5 gólnál kevesebb

Ahogy a lenti eredménysorból látszik, az esetek többségében nem bírtak egymással a felek, a leggyakoribb eredmény a döntetlen. Kíváncsiságból megnéztük a félidei eredményeket is, és két alkalmat leszámítva (2006, 2002) mindig döntetlen volt az állás 45 percet követően. Ha csütörtökön az Oroszország – Szaúd-Arábia nyitómeccsen folytatnák ezt a tendenciát, az 2.20-as szorzót érhetne a bet365-nél.

• 1966: Anglia – Uruguay 0:0

Az odds a Bet365 irodától származnak és ebben az időpontban voltak érvényesek: 2018-06-11, 09:00CET!