A kolumbiaiak feletti keddi 2-1-es sikerrel Japán az első ázsiai válogatott, amely labdarúgó-világbajnokságon dél-amerikai csapatot legyőzött.

Előzőleg 15 vereség és három döntetlen volt az ázsiai mérleg. A nemzetközi szövetség (FIFA) összesítése alapján a lengyeleket ugyancsak 2-1-re felülmúló Szenegál az egyetlen, amely még nem kapott ki a csoportszakaszban a háromnál több mérkőzést játszó válogatottak közül. Igaz, sok lehetősége még nem is volt, a keddit megelőzően három találkozót játszott a 2002-es világbajnokságon, melyen egy győzelmet aratott és kétszer döntetlent ért el a csoportjában, majd a negyeddöntőig menetelt.

A lengyelek először kaptak gólt afrikai csapattól és először maradtak alul a fekete kontinens képviselőjével szemben: 1978-ban 1-0-re legyőzték Tunéziát, majd 1982-ben Kamerunnal, 1986-ban pedig Marokkóval gól nélküli döntetlent játszottak. A lengyel válogatott eddig 32 vb-mérkőzést játszott le, és Thiago Cionek az első, aki öngólt szerzett.

Kontinens alapján fogadnál a vb-győztesre?

Európa – 1.40 Dél-Amerika – 2.87 Világ többi része – 34.00

A világbajnokságot két győzelemmel kezdő oroszokéhoz hasonló teljesítményt hazai csapat legutóbb 1934-ben nyújtott, akkor az olaszok szereztek az első két mérkőzésükön nyolc gólt. A harmadik vb-jén szereplő egyiptomi válogatott még nem nyert mérkőzést, négy veresége és két döntetlenje van.

Lengyelország 3 1 0 2 2:5 -3 3

Az oddsok a Bet365 irodától származnak és ebben az időpontban voltak érvényesek: 2018-06-20, 11:30CET!