Kezdőlap Foci VB Hírek Sérülést színlelt a kapus, hogy ápolása közben társai ehessenek

Sérülést színlelt a kapus, hogy ápolása közben társai ehessenek

2856
0

Tunézia játékosai egyedien oldották meg a böjt alatti étkezést.

Javában tart a ramadán, ami a böjti hónap elnevezése. Az iszlám hívőknek idén május 16-tól egészen június 14-ig napkelte és napnyugta között tilos enni, inni, házaséletet élni, dohányozni. Hajnalban tehát még esznek, ez a szuhur, majd egész nap le kell küzdeniük a testi ingereket, amit a naplemente idején újra megszakítanak egy étkezéssel, ez az iftár. Tunézia válogatottjának erre a törökök elleni felkészülési mérkőzés második félidejében volt lehetősége.

A kapus, Mouez Hassen sérülést játszott el a 48. percben, az orvosi stáb bement hozzá. Ameddig a kamu ápolás zajlott, addig a többiek gyorsan ettek és ittak. Naplemente volt éppen, tehát erre a böjt szabályai szerint volt lehetőségük. Az élelemtől a csatárok felpörögtek, a védők pedig belassulhattak, hiszen addig 0:0-ra állt a találkozó, a pályán elfogyasztott vacsora után viszont potyogni kezdtek a gólok, végül 2:2 lett az eredmény.